BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mérföldkőhöz érkezett a Tesla

Jól halad a Tesla Gigafactory üzemének az építése Sanghajban, a szerelőcsarnok májusra már el is fog készülni - közölte csütörtökön újságírókkal a sanghaji helyhatósági gazdasági és informatikai bizottság elnöke, Chen Mingbo.

2019. március 14. csütörtök, 19:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tesla 50 milliárd jüan (7 milliárd dollár) költséggel épülő üzemberuházása a legnagyobb közvetlen külföldi működőtőke beruházás Sanghaj történetében, a Tesla esetében pedig az első beruházás az Egyesült Államokon kívül - írta az MTI.

Az üzem alapkőletételén az idén januárban Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója közölte, hogy a tervek szerint az üzem az idei év végére készül el és jövőre kezdi meg a Tesla Model 3 elektromos autó tömeggyártását. Az üzem tervezett kapacitása évi 500 ezer autó.

A Tesla jelenleg az Egyesült Államokból importálja a Kínában értékesített elektromos autókat.

A kínai vámhivatal sajtószóvivője csütörtökön a Reuters hírügynökséggel azt közölte, hogy a hivatal feloldotta a Tesla Model 3 behozatalának múlt héten elrendelt felfüggesztését.

A Tesla nem kommentálta a hírügynökség jelentését. A Reuters értesülése szerint az import felfüggesztését azért oldották fel, mert a Tesla elvégezte a hivatal által megkövetelt módosításokat. A vámhivatal a múlt héten azért rendelte el a Tesla autók behozatalának felfüggesztését, mert azok nem rendelkeztek kínai nyelvű figyelmeztető és tájékoztató feliratokkal.

Az import felfüggesztésének a hírére a Tesla részvénye 5 százalékkal gyengült, majd felfelé korrigált - írta az MTI.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet