BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb pofon a brit kormánynak - költözik a Honda

Hétfői brit médiaértesülések szerint három éven belül bezárja angliai gyárát a Honda japán autóipari óriáscég. A Sky News brit hírtelevízió és a BBC közszolgálati médiatársaság forrásai szerint a cég várhatóan kedden jelenti be hivatalosan e döntését.

2019. február 18. hétfő, 16:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egybehangzó értesülések szerint a Honda 2022-ben zárja be a délnyugat-angliai Swindonban működő, 3500 alkalmazottat foglalkoztató gyárát.

Ez a cég egyetlen üzeme az Európai Unió területén, az Egyesült Királyság azonban a jelenlegi menetrend érvényesülése esetén március 29-én kilép az EU-ból, és egyelőre nincs elfogadott megállapodás a kilépés feltételrendszeréről.

A Honda - több más japán autógyárral együtt - az elmúlt hetekben többször is figyelmeztette a brit kormányt a megállapodás nélküli brexit súlyos termelési és versenyképességi kockázataira.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet