BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Exodus kezdődött a brexit miatt

A brexit miatt számos cég tette már át központját Nagy-Britanniából Hollandiába és idén tovább nőhet ezek száma.

2019. február 11. hétfő, 09:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A holland gazdasági minisztérium azt közölte, hogy jelenleg 250 vállalattal, döntő részben brit, valamint amerikai és ázsiai cégekkel folytat egyeztetést központjaik áthelyezéséről Nagy-Britanniából - írta az MTI.

Hollandiába elsősorban pénzügyi, reklámipari, biotechnológiai, egészségügyi és logisztikai cégek tervezik az áttelepülést. A holland gazdasági minisztérium kimutatása szerint tavaly 42 vállalat helyezte át székhelyét Hollandiába Nagy-Britanniából, ahol ezzel 1923 munkahely megszűnt.

A brit EU-tagság a tervek szerint március 29-én szűnik meg.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet