BUX 139571.93 0,52 %
OTP 45550 0,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már nem megy olyan jól a szlovákoknak

A következő években nem fogja elérni a szlovák gazdaság azt a növekedési tempót, amit tavaly produkált. A fizetések azért még emelkednek.

2019. február 10. vasárnap, 07:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg tavaly szeptemberben abban reménykedtek a pozsonyi pénzügyminisztérium elemzői, hogy a szlovák gazdaság idén 4,5 százalékkal nőhet, legfrissebb előrejelzésükben már csak 4 százalékos GDP-növekedésével számolnak - adta hírül a pozsonyi Új Szó. Jövőre már csak 3,7, 2021-re 3,2, 2022-re 2,5 százalékos bővülést jósolnak. Tavaly még 4,3 százalékkal nőtt a szlovák gazdaság.

Peter Kazimír pénzügyminiszter szerint minden jel arra utal, hogy a tavalyi dinamikus növekedést egy ideig nem sikerül túlszárnyalni. Az ok a Szlovákiában készült termékek exportjának visszaesése. Nagy-Britannia kaotikus kilépése az Európai Unióból hosszabb távon nagyjából 0,7-1,4 százalékponttal csökkentheti a gazdasági növekedés ütemét. Jó hír viszont a Jaguar üzemében beindulása.

A tárca legfrissebb elemzése a bérek csaknem fél százalékponttal gyorsabb növekedésével számol, mint a tavaly szeptemberi jelentés. A fizetések idén 6,7 százalékkal nőhetnek a tavalyiakhoz képest. Az infláció az idei 2,6 százalékról a következő években 2,4 százalékra lassul.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet