BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó befektetés lehet a lego

1985 és 2015 közötti időszakban a legókészletek átlagosan évi 11 százalékos megtérülést hoztak, ami több, mint az amerikai nagyvállalati részvényeké és kötvényeké, valamint az aranyé - írja a G7 egy orosz kutató, Viktorija Dobrinszkaja vizsgálatai nyomán.

2019. január 21. hétfő, 22:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Legók értékét sok esetben nem csökkenti a használat. Egy extrém példa: a Csillagok háborúja tematikájába ágyazott Darth Revan-szettet 2014-ben mindössze 3,99 dollárért dobták piacra, egy évvel később viszont már 28,46 dollárért kelt el egy az eBayen. Ez 613 százalékos hozamnak felel meg - olvasható a portálon.

Viktorija Dobrinszkaja mintegy 2000, 1981 és 2014 között forgalomba hozott szett eredeti árát gyűjtötte össze, és összevetette azzal, amennyiért 2015-ben elkeltek a másodpiacon. Eredményei szerint kiemelkedően jól teljesítettek a kicsi, legfeljebb 113 elemből álló készletek, évi 22 százalékos hozammal.

Tematika szerint a szuperhősökkel, Batmannel és Indiana Jones-szal kapcsolatos készletek hozták a legnagyobb nyereséget. A Simpson családhoz kapcsolódó legók viszont egyedüliként veszítettek az értékükből, átlagosan 3,5 százalékot.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet