BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japán újrakezdi a bálnavadászatot

Kilép a japán kormány a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottságból, mert nem tudták átvinni akaratukat a testületen.

2018. december 26. szerda, 17:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mivel évtizedekig eredménytelenül próbálta átvinni érdekeit a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottságban (IWC), szerdán hivatalosan is bejelentették, hogy kilépnek a testületből. A japán kabinet főtitkára szerint a bizottság kompromisszum-képtelensége miatt döntöttek így - írja az Euronews.

A japánokat az zavarta, hogy az állatvédelmi bizottság nem volt hajlandó lazítani a vadászati tilalmon. Japán 1988-ban csatlakozott a kihalás fenyegette állatokat védő Nemzetközi Bálnavadászati Bizottsághoz, de ettől még nem állt le a vadászattal: évente 450 állatot megöltek, kutatási célokra hivatkozva, majd a bálnák húsát eladták éttermeknek és feldolgozóknak. A halászok régen ellenezték a moratóriumot.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet