BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrupció: 15 év börtönre ítélték a volt dél-koreai elnököt

Tizenöt év börtönbüntetésre ítélte egy dél-koreai bíróság pénteken az ország volt elnökét, Ri Mjong Bakot, akit egyebek mellett vesztegetés, sikkasztás és hatalommal való visszaélés miatt fogtak perbe.

2018. október 5. péntek, 10:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 76 éves Lee Myung-bakot korrupciós vádak miatt marasztalták el, mert hivatali ideje alatt 2008 és 2013 között 10 millió dollárnak megfelelő összegű kenőpénzt fogadott el a hírszerzéstől, a Samsung elektronikai vállalattól és más szervezetektől - írja a Reutersre hivatkozva az atv.hu.

Továbbá 35 milliárd vont (több mint 8 milliárd forintot) sikkasztott el egy - a vádhatóság szerint valójában az ő tulajdonában álló - magáncég alapjaiból, és 3 milliárd von (720 millió forintot) adót csalt el.

Ő egyébként a negyedik dél-koreai elnök lesz, aki börtönbe kerül. Lee utódja Park Geun-hye 33 éves börtönbüntetését tölti, szintén korrupció miatt.

Képünk forrása: AFP Photo/Jung Yeon-je

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet