BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betelt a pohár a lengyeleknél - de találtak kiutat

A lengyelek több mint fele magán-egészségügyi szolgáltatásokat is igénybe vesz a hagyományos, állami ellátás mellett.

2018. szeptember 29. szombat, 13:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyelek több mint fele igénybe veszi az állami és a magán-egészségügyi ellátást, is és csak miden harmadik él kizárólag a közellátás nyújtotta szolgáltatásokkal - írta a money.pl portál. A magánszektor sokkal könnyebben és gyorsabban vezet be innovációkat például a telefondoktori szolgáltatásokban.

És ezek a megoldások gyakran javítják az ellátás költséghatékonyságát is. A magánbefektetők érdekeltek abban, hogy bevezessék és kihasználják a modern technológiákat, minden országban a helyi sajátosságokhoz igazodva bevezessék azokat.

Emellett a betegeknek a személyes kapcsolat a legfontosabb - ezt a kettőt együtt a magánszektor tudja nyújtani. A szakemberek hangsúlyozzák, hogy a lengyel egészségügynek mind a két szektor együttműködésére szüksége van, mert a jelenlegi rendszer nem hatékony, a betegek sokszor eltévednek az állami egészségügy útvesztőiben.

A fotó forrása: Pixabay

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet