BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Theresa May maga vezeti a brexit-tárgyalásokat

Theresa May kormányfő fogja vezetni a brit európai uniós tagság megszűnésének feltételeiről szóló tárgyalásokat az Európai Bizottsággal a jövőben. Ezt maga a miniszterelnök jelentette be kedden a törvényhozásnak küldött nyilatkozatában.

2018. július 24. kedd, 17:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányfői hivatalban működő különleges kabinet az elmúlt hónapokban már egyre jelentősebb szerepet játszott a Brexit-tárgyalásokon, a mostani bejelentés pedig hivatalossá tette ezt.

A miniszterelnök közölte, hogy az európai uniós tagság megszűnésének folyamatát felügyelő minisztérium (DExEU) élén álló miniszter, a nemrég kinevezett Dominic Raab a helyetteseként fog eljárni a Brexit ügyében, és elsődleges feladata a kilépés hazai előkészítése lesz, felkészülve arra az eshetőségre is, hogy a brit EU-tagság megállapodás nélkül szűnik meg 2019 márciusában.

A kép forrása: AFP.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet