BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szomorú hír a borravalóról

A 18-37 éves korosztályban egyre kevésbé divat a borravaló - írja a G7 egy amerikai felmérés nyomán.

2018. június 19. kedd, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

CreditCards.com adatai szerint az ezredforduló környékén születettek 10 százaléka semmilyen plusz összeget nem ad a számlához, amikor étterembe megy. Az idősebb korosztály körében ez az arány 3 százalék.

A generációs különbségek azért is érdekesek, mert éppen a 18-37 évesek közül kerülnek ki azok a munkavállalók, akik olyan állásokban dolgoznak, ahol lehet borravalót kapni. Ha valakinek, akkor nekik tudniuk kellene, hogy mennyire fontos a borravaló a jövedelem szempontjából - olvasható a portálon.

Még az sem segít, ha az étteremben vagy a taxiban automatikusan felajánlják a lehetőséget a borravalóra, ezzel ösztönözve az ügyfeleket, mert a fiatalabb korosztályból a megkérdezettek 18 százaléka azt mondta, kapásból elutasít minden hasonló lehetőséget.

A kép forrása: Pixabay.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet