BUX 138452.16 0,6 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint áll a bál Spanyolországban

Quim Torra, Katalónia első minisztere kihirdette új kormánya tagjait, csakhogy a spanyol kormány nem engedi, hogy érvénybe lépjen az új miniszterek kinevezése.

2018. május 20. vasárnap, 10:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szombaton Quim Torra, Katalónia első minisztere kihirdette új kormánya tagjait, akik az autonóm spanyolországi tartományt vezetnék.

Spanyolország miniszterelnöke azonban közölte, hogy fennmarad Katalónia autonómiájának ideiglenes korlátozása, és nem engedi meg a spanyol kormány, hogy az új miniszterek kinevezéséről szóló döntés bekerüljön a hivatalos közlönybe, így kinevezésük sem léphet hatályba - írja a 444.hu az El Paísra hivatkozva.

A madridi kormánynak az a fő baja, hogy az új kormányban négy olyan miniszter is lenne, akik ellen nyomoznak zendülés vádjával. Két új miniszter előzetesben ül, kettő pedig külföldre szökött.

Képünk forrása: Pixabay

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet