BUX 138462.06 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bércsökkentés a közalkalmazottaknál - romániai példa

Romániában úgy akarják mérsékelni a közalkalmazottak fizetésében kialakult óriási különbségeket, hogy a magas béreket csökkentik, az alacsonyakat pedig emelik.

2018. február 3. szombat, 07:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kellemetlen meglepetésben lesz részük januári fizetésük felvételekor a közalkalmazottak egy részének Romániában - írta a Maszol. Előfordulhat, hogy 40 százalékkal kevesebb pénzt kapnak, mint decemberben.

Lia Olguța Vasilescu munkaügyi miniszter egy tévéinterjúban emlékeztetett arra, hogy az egységes bértörvény szerint az alacsony fizetések fokozatosan nőnek, a magasak pedig csökkennek január elsejétől. Az államfő bére 40 százalékkal zuhan, és ugyanez történik a közjogi méltóságok, közintézmények vezetői és más felső vezetők, köztük a miniszterek fizetésével.

A fotó forrása: Shutterstock

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet