BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új támadásba lendült a járvány Magyarország ellen

Az év eleje óta rohamosan terjed a kanyaró Ukrajnában is, így Szerbia után már kelet felől is fenyegeti Magyarországot a veszélyes kór.

2018. február 2. péntek, 17:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év eleje óta Ukrajnában több mint 3000 kanyarós beteget jelentettek. Számuk hihetetlen gyorsasággal nő: csak az elmúlt héten 800 új beteget diagnosztizáltak az orvosok - adta hírül a lengyel onet.pl portál.

Az ukrán egészségügyi minisztérium jelentése szerint az orvosoknál a múlt héten kanyarós tünetekkel jelentkező 866 új beteg kétharmada gyermek volt. A megbetegedések száma hétről hétre nő, a mintegy 3000 páciensből már több mint kétezret kell kórházban kezelni. Január elseje óta három halálos áldozata is van a járványnak, ebből kettő gyermek.

A legtöbb megbetegedést az odesszai, a zaporniki és az Ivano-Frankivsk régióban jegyezték fel, de megjelent a kór a lengyelekkel határos lvovi körzetben is. Hasonló járványról Szerbiából érkeztek hírek.

A fotó forrása: Shutterstock

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet