BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszámolták: pénzt hoznak a bevándorlók a költségvetésnek

A bécsi EcoAustria gazdasági kutatóintézet számításai szerint a 2013 és 2020 közötti bevándorlási folyamatoknak összességében pozitív mérlege van az osztrák költségvetésre - írja a G7 portál.

2018. január 2. kedd, 14:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kutatást az osztrák külügyminisztériumon belül működő integrációs alap, és a Bécsi Egyetem családkutatással foglalkozó intézete közösen végezte. Azt vizsgálták, hogy az országba betelepülő külföldiek 2013 és 2020 között mennyi adót és járulékot fizetnek be közvetlenül a költségvetésbe, illetve mennyit kapnak onnan különböző juttatások formájában. A közvetett gazdasági hatásokkal tehát nem számol a tanulmány - olvasható a lapban.

Az találták, hogy gazdasági értelemben az ország jobban jár egy nyugat-európai bevándorlóval, mint egy kelet-európaival, az unión kívülről érkezőknél pedig a menedékkérők esetében a humanitárius, és nem a gazdasági szempontoknak kell érvényesülniük. Vagyis rájuk természetesen költeni kell.

A számok és arányok mögött a legfontosabb tényezőnek a munkaerőpiaci beilleszkedést nevezik meg. Mivel munkalehetőség van az országban, a nettó eredmény elsősorban attól függ, hogy a bevándorló vagy menekült mennyire sikeresen és gyorsan tud beilleszkedni a munkaerőpiacra.

A részletes számadatok a G7 portálon olvashatók.

A kép forrása: Pixabay.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet