BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés a bankcsőd - ezért kirúgnak néhány dolgozót

Egyre jobban teljesítenek az amerikai bankok, helyzetük megszilárdult a pénzügyi válság óta, ezért jövőre csökkentik az amerikai állami betétbiztosítási alap (FDIC) költségvetését és dolgozóinak létszámát.

2017. december 29. péntek, 12:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az FDIC az ideinél 3 százalékkal kevesebb pénzből, 2,09 milliárd dollárból gazdálkodhat jövőre, míg alkalmazottjainak a létszáma 4,5 százalékkal 6076-re csökken. Ez a létszám 34 százalékkal alacsonyabb a 2011. évitől, amikor a legtöbben dolgoztak az FDIC-nél.

A betéttulajdonosokat fejenként 250 ezer dollárig (mintegy 65 millió forint) biztosítja az amerikai betétbiztosítási alap, amelynek hálózatába 5738 pénzintézet tartozik.

Idén nyolc bank ment csődbe az Egyesült Államokban. Az FDIC honlapján szereplő adatok szerint a legutóbb, december közepén csődbe jutott bank az Illinois állambeli Washington Federal Bank for Savings volt.

Januárban két pénzintézet, márciusban és áprilisban egy-egy, májusban ismét két bank, majd októberben egy újabb "húzta le a rolót".

Tavaly öt bank ment csődbe az Egyesült Államokban, ezzel a 2007 óta bezárt pénzintézetek száma csaknem ötszázra nőtt. Az Egyesült Államokban 2015-ben nyolc, 2014-ben még tizennyolc, egy évvel korábban pedig huszonnégy banknak kellett végleg bezárnia. A csődhullám hét éve tetőzött, a bezárt bankok száma 2010-ben 157-re nőtt az egy évvel korábbi 140-ről.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet