BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már halálos áldozata van a kanyarójárványnak

Szerbiában egyre jobban terjed a kanyaró, és szerdán már halálos áldozata is lett a járványnak, Belgrádban egy húszéves férfi halt bele a betegség okozta szövődményekbe - közölte értesülését a szerbiai közszolgálati televízió (RTS).

2017. december 27. szerda, 11:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A belgrádi városi közegészségügyi intézet november elején figyelmeztetett a kanyarójárvány veszélyére, az országban azonban azóta sem hirdettek járványhelyzetet.

Az év első kilenc hónapjában 12 kanyarós megbetegedést regisztráltak Szerbiában. Október óta Szerbia és Koszovó területén összesen 630 beteget vettek nyilvántartásba. A legfiatalabb beteg két hónapos, a legidősebb 60 éves volt. A legtöbb fertőzött az öt évnél fiatalabbak és a 30 évnél idősebbek közül került ki.

Az egészségügyi intézmények tájékoztatása szerint a betegek 91 százaléka nem kapta meg a kellő védőoltásokat, illetve nem lehet tudni, hogy kapott-e vakcinát.

A szerb közegészségügyi intézet arra is figyelmeztetett, hogy védőoltásokkal megelőzhető a megbetegedés, ezért felhívta a figyelmet arra, hogy jelentkezzenek azok, akik eddig nem kapták meg a szükséges vakcinákat.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet