BUX 139878.08 0,18 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változás Merkelék menekültpolitikájában, erre senki sem számított

Sajátos karácsonyi-újévi akciót hirdetett a német kormány: kétszeres távozási díjat fizet azoknak a bevándorló családoknak, amelyek a következő három hónapban hazatérnek.

2017. december 4. hétfő, 18:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az a menekült család, amely gyerekeivel együtt a következő év februárjáig elhatározza, hogy elutazik Németországból, akár 6000 eurót is kaphat - adta hírül az amerikai Business Insider lengyel kiadása. Így akarja a német kormány elkerülni azoknak a bevándorlókat a költséges deportációját, akik nem kaptak menekültjogot. Ez a prémium arra ösztönözheti őket, hogy önkéntesen elhagyják az országot.

Az új programról Thomas de Maiziere belügyminiszter a Bild hasábjain számolt be. Az új segélyforma a jelenleginél kétszer magasabb - egyetlen feltétele, hogy február végéig el kell hagyni Németországot.

A lap beszámolója szerint az országban jelenleg 115 ezer olyan külföldi él, akinek a hatóságok nem adták meg a menekültjogot vagy a védelem egyéb formáját. Közülük 80 ezernek tolerálják további németországi tartózkodását, 35 ezer embernek azonban azonnal el kell hagynia Németország területét.

Az év kezdete óta a németek csak 19 500 embert deportáltak, mert az esetek többségében gondot okoz a megfelelő dokumentumok hiánya vagy a származási ország megtagadja az együttműködését az eljárásban.

Annak, aki elfogadja az "akciós" hazatérési támogatást, írásban le kell mondania a menekültstátusával kapcsolatos határozat elleni fellebbezésről. Ha az illető visszatér Németországba, akkor vissza kell fizetnie a segélyt.

A nyitókép forrása: Reuters

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet