BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas autóipari beruházás indul a szomszédban

Bővíti lengyelországi üzemeinek termelését a Toyota. Már benzin-elektromos hibrid motorokat is fognak gyártani a szomszédos országban.

2017. november 30. csütörtök, 06:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Toyota, amely egy évvel ezelőtt két fejlesztést indított el Lengyelországban 650 millió zloty értékben, most újabb 400 millió zlotyt (30 milliárd forint, két focistadion ára) fektet be a lengyeleknél - írta az amerikai Business Insider lengyel változata. A motor- és sebességváltó-gyártást a hibrid autókba építendő erőforrások előállításával egészítik ki.

A japán autógyártó óriás a jövő év őszéig építi ki Walbrzychban, sebességváltó gyárában, és Jelcz-Laskowicében, motorgyártó üzemében a fejlesztéseket - derül ki a vállalat bejelentéséből.

Másfél literes benzinmotorok új generációját fogjuk előállítani Jelcz-Laskowicében, részben konvencionális verzióban, részben hibrid változatban - mondta Dariusz Mikolajczyk, a Toyota Polska elnökhelyettese, egyben a Jelcz- Laskowice-i gyár igazgatója.

A nyitókép forrása: Reuters

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet