BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon diplomatikus volt a brit miniszterelnök

Az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeli kapcsolatairól szóló egyeztetések megkezdését sürgette Theresa May brit kormányfő pénteken az uniós és az úgynevezett keleti partnerségi országok vezetőinek brüsszeli csúcstalálkozója előtt.

2017. november 24. péntek, 11:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"Közösen előre kell lépni a brexit-tárgyalások második szakaszára" - jelentette ki May az ülés előtt, kitérve azon kérdések elől, hogy kormánya hajlandó-e megemelni az EU-val szemben fennmaradó brit pénzügyi kötelezettségek rendezésére szánt összeget, ami szakértők szerint kulcsfontosságú lenne az előrehaladáshoz.

Az Egyesült Királyság továbbra is vezető szerepet kíván játszani Európa biztonságának megőrzésében. (Nagyon jó a hangulat, de néhány dolog bekavarhat.)

A brit kormányfő a pénteki találkozó margóján egyeztetni fog Donald Tuskkal, az Európai Tanács elnökével, valamint a belga, a dán és a litván miniszterelnökkel - írja az MTI.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet