BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúznak a fegyverkezésbe a lengyelek

A lengyel büdzséből egyre nagyobb arányban fognak a hadseregre költeni a következő bő tíz évben, még a NATO elvárását is túl fogják teljesíteni. Az ország 200 ezer fős katonaságot akar hadrendben tartani.

2017. október 25. szerda, 07:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lengyel államfő aláírta a fegyveres erők finanszírozásáról és technikai modernizálásáról szóló törvény módosítását, amelyet a parlament szeptemberben fogadott el, s amelynek értelmében a jövő évtől többet költenek a fegyveres erőkre - tudósított a gazeta.pl.

Jövőre a lengyel GDP két százalékát fordítják a hadseregre, 2020-ban ez a mutató eléri a 2,1 százalékot, 2030-ra pedig a 2,5 százalék lesz. Andrzej Duda államfő szerint erős hadsereget akar az ország vezetése, amely képes megvédeni Lengyelországot a veszélyektől (amelyek nyilván kelet felől fenyegetik).

A NATO 2014-es csúcsán (még Bronislaw Komorowski elnöksége alatt), majd varsói tanácskozásán a tagállamok megerősítették azt a kötelezettségvállalásukat, hogy többet költenek a fegyveres erőkre. Vállalták, hogy a 2020-as évek elejére GDP-jük két százalékára viszik fel védelmi büdzséjüket, amit a lengyelek túl akarnak teljesíteni.

A törvénymódosítás megerősíti a lengyel haderő létszámának növelését is. Eszerint 200 ezer fő lesz a katonák száma..Ezt a haderőt kiegészíti a Területi Védelmi Hadsereg 50 ezer tagja.

(A nyitókép forrása: Shutterstock.com)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet