BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bevándorlókért könyörögnek Szlovákiában

A szlovák kormánykoalíció pártjainak a napokban bejelentett legújabb szociális csomagja veszélybe sodorhatja a pékségeket – állítják a szlovákiai pékeket tömörítő szakmai szervezetek képviselői.

2017. október 7. szombat, 07:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiában jelenleg nagyjából 480 pékség működik, amelyek több mint nyolcezer embernek adnak munkát. A kormány által elfogadott új szociális csomag tovább ronthat a veszteségesen termelő cégek helyzetén - írta az Új Szó. A javaslat szerint a dolgozók nagyobb összegre számíthatnak majd a hétvégi, az éjszakai és az ünnepnapokon végzett munkáért is.

A pékségek költségei emiatt évente több mint 18 millió euróval nőnének. Az ágazatban tapasztalható alacsony, 649 eurós bruttó havi átlagbér (200 ezer forint) miatt már most is egyre nehezebben találnak új alkalmazottakat, miközben a pékségeknek több mint 1700 új emberre lenne szükségük.

Az egyedüli megoldás az lenne, ha külföldről hozhatnák be új munkaerőt. Ehhez azonban a kormánynak is enyhítenie kellene az ezzel kapcsolatos szabályokon. A pékek szakmai szövetsége szerint a vendégmunkásoknak hasonló feltételeket tudnának biztosítani, mint a hazaiaknak.

(A nyitókép forrása: StochSnap.io)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet