BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tesco után szabadon? Az Auchannál is gondok lehetnek

Egyre élesebb a bérvita az Auchannál is, miután a Tesco dolgozói sztrájkkal adtak nyomatékot követelésüknek. A fizetések mellett a létszám növelése is napirenden van.

2017. október 4. szerda, 08:45

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elképzelhető, hogy a Tesco után az Auchannál is sztrájkolni fognak a dolgozók, ha az áruházlánc vezetősége nem teljesíti követeléseiket - írja a Világgazdaság. A szakszervezetek becslése szerint 10-15 százalékos létszámhiány van a Magyarországon 7000 embert foglalkoztató cégnél.

A gazdasági napilap úgy tudja, hogy 20-30 ezer forintos eltérés van az érdekvédők bérkövetelése és a menedzsment ajánlata között. A gond itt is az, mint sok más helyen: bár idén a bérminimum bruttó 129 ezer forintról 161 ezerre nőtt, a vállalat dolgozónak nem 25, hanem csak 10-12 százalékkal emelkedett a keresetük, mert a többletet a korábbi pótlékok, kiegészítések nélkül kapták meg.

(A nyitókép forrása: Kummer János, Napi Gazdaság)

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet