BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír jött Németországból

Még optimistábbak lettek a már amúgy is derűlátó német fogyasztók - mutatja a GfK kedden közzétett felmérése.

2017. augusztus 29. kedd, 09:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nürnbergi piackutató intézet szeptemberi fogyasztói hangulatindexe 10,9 pontra, 2001 októbere óta a legmagasabbra nőtt az augusztusi 10,8 pontról és a tavaly szeptemberi 10 pontról. A barométer már öt hónapja folyamatosan emelkedik - írta az MTI.

A fogyasztók vásárlókedve töretlenül jó, és jelentősen erősödött készségük drága árucikkek, így autók és bútorok beszerzésére - mondta Rolf Bürkl, a GfK szakértője.

A fogyasztók jövedelmük várható alakulását is optimistán ítélik meg, az ezt jelző mutató 0,5 ponttal 61,4 pontos rekordszintre emelkedett, ami egyértelműen a rendkívül kedvező munkaerőpiaci helyzetnek köszönhető.

A jövőt illetően azonban már nem ekkora az optimizmus, a konjunktúrát illető várakozásokat tükröző index 14,2 ponttal 30,4 pontra esett. A dízelmotorok jövőjéről folyó németországi vita és a geopolitikai feszültségek, így a koreai válság megterheli a hangulatot.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet