BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldre menekülnének a fiatalok

A szerbiai fiatalok fele azon nyomban elhagyná hazáját, ha tehetné, mert semmilyen egyéb perspektívát nem lát maga előtt.

2017. augusztus 16. szerda, 08:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minden második fiatal legszívesebben elköltözne Szerbiából, mert csalódott, nem látja a biztos jövőjét hazájában - idézte a Magyar Szó a Fiatalok Ernyőszervezete felmérését. A vizsgálatban megkérdezettek majdnem fele egyetemi hallgató, 60,6 százalékuknak semmiféle havi bevétele nincs, 61 százalékuk a szüleivel él egy fedél alatt.

A legnagyobb kilátástalanságot a munkanélküliség, az oktatási rendszer, a megváltozott értékrendszer és a korrupció okozza. Hetvenhat százalékuk válaszából az derül ki, hogy nincs olyan politikus, akinek hinnének, míg 83,1 százalékuk véli úgy, hogy a pártok nem a fiatalok érdekeit tartják szem előtt.

A válaszadók tekintélyes része - különösen, ha városban él -, külföldre menne, más részük pedig kisebb településről a nagyvárosba költözne. A felmérés készítői szerint jellemző, hogy a fiatalok nem ismerik egymást, alig utaznak és nem működnek együtt kortársaikkal.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet