BUX 138907.65 -0,42 %
OTP 44860 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Katar 30 százalékkal növeli földgáztermelését

Katar 2024-ig 30 százalékkal növeli földgáztermelését - közölte kedden a Qatar Petroleum állami energiakonszern elnöke.

2017. július 4. kedd, 14:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Katar világelső a cseppfolyósított földgáz (LNG) előállításában, és a jelenlegi 77 millió tonnáról 2024-ig 100 millió tonnára akarja növelni a termelést.

Az Öböl menti emírség súlyos nyomás alatt áll. Szaúd-Arábia, Bahrein, az Egyesült Arab Emírségek és Egyiptom június 5-én megszakította a diplomáciai és kereskedelmi kapcsolatait Dohával.

Katart a terrorizmus pénzelésével vádolják, valamint azzal, hogy Iránhoz közeledik, és azt követelik tőle, hogy zárja be az al-Dzsazíra hírtelevíziót, és utasítsa ki az emírségben állomásozó török katonákat.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet