BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos jelzést küldött az USA

Donald Trump amerikai elnök meghívta Washingtonba Mun Dzse In dél-koreai elnököt, aki szerdán tette le hivatali esküjét Szöulban.

2017. május 11. csütörtök, 08:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fehér Ház közleménye szerint az amerikai elnök telefonon gratulált a dél-koreai politikusnak, mind a választási győzelemhez, mind pedig a \"békésen lebonyolított demokratikus hatalomátadáshoz\".

A telefonbeszélgetés során Trump és Mun megegyezett abban, hogy folytatják a két ország baráti és szövetségesi viszonyának elmélyítését. Trump elnök kifejtette: türelmetlenül várja az együttműködést Mun elnökkel, és a lehető legrövidebb időn belül szeretné vendégül látni őt Washingtonban. A dél-koreai államfő elfogadta a meghívást, a látogatás időpontjáról azonban később egyeztetnek - írja az MTI.

Mun elnök a megválasztása után bejelentette: megfelelő körülmények esetén szívesen ellátogatna Észak-Koreába is. Trump pedig pár nappal ezelőtt - a washingtoni politikában sokakat meglepve - arról beszélt, hogy \"megtiszteltetésnek venné\", ha tárgyalhatna az észak-koreai vezetővel. (Eközben tovább szorít Észak-Koreán Washington.)

Szerdán a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) vezetője, Mike Pompeo közleményben tudatta: az ügynökségen belül új részleget hoznak létre, amely kifejezetten az észak-koreai fenyegetéssel foglalkozik majd. A részleg nem külön költségvetésből, hanem a CIA és más hírszerző szervek anyagi forrásaiból gazdálkodik és elsősorban az észak-koreai ballisztikus és nukleáris rakétaprogram jelentette fenyegetéseket elemzi majd.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet