BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy beruházásba fog a Toyota

A japán Toyota autókonszern 1,33 milliárd dollárt fektet be az amerikai Kentucky államban található üzemének fejlesztésébe - jelentették be a vállalat illetékesei hétfőn.

2017. április 10. hétfő, 20:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán vállalat georgetowni üzemében gyártják a Toyota Camry sedan modelljeit.

A japán autógyártó hétfői nyilatkozata szerint új munkahelyeket ugyan nem hoz létre majd az 1,33 milliárd dolláros fejlesztés, azonban megtartja a jelenlegi 8200 alkalmazottat a Toyota egyik legnagyobb üzemében, ahol az összes Észak-Amerikában gyártott jármű csaknem egynegyedét gyártják.

A Toyotának eddig ez a legnagyobb befektetése egy már működő amerikai üzemben.

A georgetowni befektetés részben az új külső megjelenéssel, továbbfejlesztett belsővel és új motorral tervezett 2018-as Camry modell gyártásának előkészítéséhez szükséges.

Az Ernst & Young tanácsadó cég múlt heti adatai szerint az értékesített autók száma alapján tavaly globálisan a Volkswagen volt az első 10,21 millióval, a második a Toyota 10,17 millió járművel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet