BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baj van Líbiában - drágulhat az üzemanyag

A kőolaj ára emelkedik, közelít a hordónkénti 56 dollárhoz, szakértők ezt azzal indokolták, hogy le kellett állítani a termelést Líbia legnagyobb olajmezőjén.

2017. április 10. hétfő, 17:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra is árnövelő tényező a szíriai helyzet alakulása az amerikai légicsapás után, illetve emeli az árat az is, hogy sikeresnek tűnik az OPEC januártól életbe léptetett olajkitermelési korlátozása.

Röviddel 17 óra előtt az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára 56 cent, 1,01 százalék emelkedéssel 55,80 dolláron állt.

Líbia legnagyobb olajmezőjén alig néhány napja indult újra a termelés, de ismét le kellett állítani, mert az olajmező és az olajterminál közötti vezetékszakaszt ismeretlenek elzárták - írja az MTI.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet