BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

CEU-ügy: kemény üzenet érkezett a német kormánytól

A német kormány \"nagy aggodalommal\" tekint a magyar felsőoktatási törvény gyorsított eljárásban elfogadott módosítására - mondta szerdán Ulrike Demmer helyettes kormányszóvivő.

2017. április 5. szerda, 14:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Berlini sajtótájékoztatóján Ulrike Demmer kijelentette: \"szeretném az egész szövetségi kormány nevében nagyon világossá tenni, hogy a tudomány szabadsága számunkra fontos érték\". A magyarországi törvénymódosítás révén \"az a benyomás keletkezik, mintha megnehezítenék a külföldi gyökerű felsőoktatási intézmények működését, és adott esetben el is lehetetlenítenék\".

A szabadság, a demokrácia, a jogállamiság és az emberi jogok Európában érinthetetlenek, \"ezek az értékek az Európai Unió alapját alkotják\".

Éppen erre emlékeztetett Frank-Walter Steinmeier német államfő is az Európai Parlamentben kedden elmondott beszédében, amelyben kiemelte, hogy \"Európa nem hallgathat, amikor a civil társadalom, illetve maga a tudomány elől veszik el a levegőt, ahogy az történik éppen Budapesten a Közép-európai Egyetemmel\" (CEU).

\"Németország nagy figyelemmel fogja követi\" a törvénymódosításnak a magyarországi felsőoktatási intézményrendszerre kifejtett hatását, és az ezzel kapcsolatos fejleményeket.

\"A szövetségi kormány természetesen reméli, hogy folytatódhat tovább az oktatás a CEU-n\" - mondta a szóvivő.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet