BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaszólt a német miniszter Trumpnak

Németország egy fillérrel sem tartozik a NATO-nak, üzeni Trumpnak a német hadügyminiszter - olvasható a 444.hu-n.

2017. március 19. vasárnap, 21:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem vezet számlát a NATO a tagállamok tartozásairól - írta vasárnapi nyilatkozatában Ursula von der Leyen német hadügyminiszter, válaszul arra, hogy Donald Trump néhány órával Angela Merkel német kancellárral folytatott találkozója után arról twittelt, hogy a németek óriási pénzekkel tartoznak a NATO-nak.

A miniszter ezzel arra is utalt, hogy Németország NATO-szerepvállalását nem csak pénzben lehet mérni. A jövőben nem csak a saját hadseregükre fordított kiadásokat, hanem az EU-s és ENSZ-es békefenntartók finanszírozását is beleszámolják a GDP-arányos védelmi kiadásokba.

A szókimondásáról ismert német külügyminiszter, a szocdem Sigmar Gabriel arról beszélt, hogy szerinte az értelmes biztonságpolitika nem tankok vásárlásáról, vagy a katonai kiadások felpörgetéséről szól, mivel ezzel csak a fegyverkezési versenyt fogja súlyosbítani az Egyesült Államok - további részletek a 444.hu-n olvashatók.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet