BUX 139897.12 0,2 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc év letöltendő a milliárdosnak - persze nem itthon

Nyolc év letöltendő szabadságvesztésre ítélte jogerősen kedden a bukaresti táblabíróság Sorin Ovidiu Vantu - jelenleg is börtönben ülő - médiamágnást az FNI befektetési alap kifosztásában és csődbe juttatásában játszott szerepéért - írja az MTI.

2017. február 21. kedd, 13:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Romániában a média tényként kezelte, hogy Vantu volt a felelős a 300 ezer kisbefektetőt megkárosító FNI 2000-ben bekövetkezett összeomlásáért, az igazságszolgáltatás azonban korábban nem talált \"jogi fogást\" az ügyleteket háttérből irányító üzletemberen.

Végül pénzmosásért és sikkasztásra való felbujtásért állították bíróság elé. Mire azonban a jogerős ítélet megszületett, az utóbbi vádpont elévült. A pénzmosásért kiszabott börtönbüntetés mellett a táblabíróság vagyonelkobzást rendelt el 13 millió dollár (3,7 milliárd forint) értékben. (Alig néhány órát volt szökésben egy magyar rab.)

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet