BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irán növeli a kitermelést, az OPEC-egyezmény ellenére

Irán napi 4 millió hordóra növeli olajtermelését március közepéig - közölte Ali Kardor, az iráni állami olajtársaság vezetője.

2017. február 5. vasárnap, 20:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kijelentés meglepetést keltett szakértők körében, mivel Irán is aláírta novemberben az OPEC termeléscsökkentési megállapodását. Teherán ebben azt vállalta, hogy a termelését nem növeli napi 3,79 millió hordó fölé a januártól számított fél éven át.

Az OPEC egyébként Irán esetében kivételt tett, figyelembe véve Teheránnak azt az érvelését, hogy a múlt év elején oldották csak fel az országgal szemben éveken át érvényben lévő nemzetközi szankciókat, így a piacon kialakult túlkínálatért biztosan nem okolható.

A novemberi megállapodásban azt szerepelt, hogy Irán napi 90 ezer hordóval, napi legfeljebb 3,797 millió hordóra növelheti a termelését júliusig. Nem hivatalos adatok szerint Irán januári olajtermelése napi átlag 3,73 millió hordó volt.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet