BUX 138907.65 -0,42 %
OTP 44860 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Morognak a kormány csodafegyvere miatt

A taxisok feleslegesnek tartják az online-pénztárgépet, amelyet január 1-jétől kell használniuk, az autószerelők fele nem vett ilyen berendezést, mert arcról ismeri ügyfeleit, ezért ki tudja szúrni, ha adóellenőr jelentkezik nála.

2017. január 9. hétfő, 09:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A taxisok feleslegesnek tartják az online-pénztárgépet - derült ki a Magyar Nemzet körkérdéséből. Ez a berendezés - amelyet január 1-jétől kell használniuk számos más szakma képviselőivel együtt - kevesebb adatot ad, mint a hagyományos taxiórák, amelyek alapján ráadásul pontosan nyomon lehetett követni forgalmukat.

Sokallják az új kasszák miatt szükségessé vált internetkapcsolat havi 1900 forintos díját is. Jelezték gondjaikat az illetékes minisztériumnak: azt szeretnék elérni, hogy az utasnak és az adóhatóságnak járó számlát együtt kezelhessék.

Eközben a január 1-jei határidőig nem minden autószerelő vezetett be online-pénztárgépet, mert sokan ismerik az ügyfeleiket arcról, s ezért könnyen kiszúrják az adóellenőröket. A taxisok 80 százalékánál működik az új kassza, a 213 pénzváltó cégből 173-nál helyezték üzembe a berendezést.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet