BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több a horvát munkanélküli

Horvátországban novemberben 14,4 százalékos munkanélküliséget regisztráltak, az októberinél 0,4 százalékponttal többet. A munkanélküliség tavaly november végén még elérte a 17,4 százalékot.

2016. december 23. péntek, 12:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A horvát statisztikai hivatal pénteken közölt adatai szerint novemberben nyolc hónap folyamatos csökkenés után második hónapja nőtt a munkanélküliség, ami várható volt, miután befejeződött az idegenforgalmi szezon és az idénymunka.

November végén 232 ezer munkanélkülit regisztráltak, 2,9 százalékkal többet az októberinél.

A horvát munkaügyi hivatal (HZZO) e heti adata szerint 236 ezer munkanélkülit tartanak nyilván.

Horvátországban az elmúlt évek során 2008 augusztusában volt a legalacsonyabb a munkanélküliség, akkor 12,3 százalékon állt.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet