BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oroszország még több olajat akar kitermelni

Az orosz olajcégek idén 547,5 millió tonna kőolajat bányásznak, ami 2,5 százalékkal több az egy évvel korábbinál - közölte az orosz energiaügyi miniszter szerdán.

2016. december 21. szerda, 10:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alekszandr Novak arról is szólt, hogy idén az orosz olajexport 4,8 százalékkal, 253 millió tonnára emelkedik.

A miniszter közölte, hogy az olajágazatban 1,190 ezer milliárd rubel (1 rubel 4,86 forint) értékű beruházást hajtanak végre az idén, ami 10 százalékkal múlja felül a múlt évit.

Az idei gáztermelésről Alekszandr Novak azt mondta, hogy tavalyhoz képest 0,2 százalékkal, 637 milliárd köbméterre nő, az export pedig 5 százalékkal, 202,3 milliárd köbméterre emelkedik.

Oroszországban tavaly 633,4 milliárd köbméter földgázt termeltek, 1,4 százalékkal kevesebbet a 2014. évinél.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet