BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepetés: újra ötven dollár fölé ugrott a Brent

Október vége óta először 50 dollár fölé emelkedett a kőolaj ára, mert OPEC-illetékesek kijelentései alapján megnőtt a valószínűsége annak, hogy az olajszervezetnek sikerül megállapodniuk a termelés csökkentéséről.

2016. november 30. szerda, 11:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán, fél 11 körül az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,71 dollár (5,73 százalék) emelkedéssel 50,03 dolláron állt. Előzőleg az iráni olajügyi miniszter azt mondta, hogy az OPEC a kőolaj termelésének csökkentéséről és nem befagyasztásáról tárgyal.

Még a szerdán Bécsben kezdődött megbeszélés kezdete előtt is bizonytalan volt, hogy mi lesz az OPEC egyik legnagyobb termelője, Irán álláspontja a termelés csökkentése kapcsán. Korábban azt mondta, hogy nem fogja vissza a termelését. A szerdai ülés szünetében az iráni olajügyi miniszter úgy fogalmazott, hogy \"Irán valószínűleg nem növeli a termelését, de előttünk van még néhány óra egyeztetés\".

A szaúdi olajügyi miniszter pedig azt mondta, hogy ha megszületik a megállapodás, akkor csatlakozásra szólítják fel a szervezeten kívüli olajexportálókat, amelyektől összességében napi 600 ezer hordónyi termeléscsökkentést várnak.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet