BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ING elbocsátja minden nyolcadik dolgozóját

Az ING, a legnagyobb holland pénzügyi szolgáltató jelentős létszámleépítést tervez, miközben bővíti online banki szolgáltatásait. Az intézkedésektől 900 millió euró megtakarítást vár.

2016. október 3. hétfő, 12:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ING hétfőn azt közölte, hogy 52 ezer munkatársából 7 ezret leépít. Ez a legnagyobb létszámcsökkentés 2009 óta, amikor a nemzetközi pénzügyi válság idején állami mentőövet kapott a bank, amiért cserébe komoly szerkezetátalakítást kellett végrehajtania, és le kellett választania biztosítási üzletágát.

A legtöbb dolgozójától Belgiumban válik meg az ING, 3500 foglalkoztatottját bocsátja el, Hollandiában pedig 2300 fős leépítést hajt végre.

Az ING hétfőn bejelentette azt is, hogy 800 millió eurót költ a következő öt évben Spanyolországban, Olaszországban, Franciaországban, Ausztriában és Csehországban az online banki szolgáltatások fejlesztésére.

Az ING a június végével záródott pénzügyi második negyedévében 1,3 milliárd euró adózott eredménnyel zárt, ami csaknem négyszerese az egy évvel korábbinak.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet