Matthias Wissmann, a VDA elnöke a kimutatást kommentálva hangsúlyozta, hogy az autóipar elkötelezett ugyan az \"olajtól való elszakadás\" politikája mellett, a belsőégésű motorok korszakának 2030-ra beharangozott lezárása azonban \"klímapolitikai, iparpolitikai és társadalompolitikai szempontból egyaránt értelmetlen\".
Az elektromos mobilitás terén a legambiciózusabb célokat követő vállalatok is abból indulnak ki, hogy 2030-ra a forgalomban lévő járműveknek még legalább kétharmada belsőégésű vagy hibrid motorral rendelkezik majd - mutatott rá. Megjegyezte: a dízelmotorok vásárlói meg vannak győződve a modern technológiai előnyeiről. \"Minél több Euro-6 normás dízel autó kerül forgalomba és minél hamarabb, annál nagyobb eredményeket tudunk elérni a levegő minőségének a javításában\" - fogalmazott.
Januártól júniusig Németországban 1,73 millió autót helyeztek forgalomba, hét százalékkal többet, mint egy évvel korábban. \"Az autóipar sokak által nem várt vitalitást mutat\" - mondta, hozzátéve, hogy a jó konjunkturális helyzetnek köszönhetően az iparág tizenkét hónap alatt 15,6 ezer új alkalmazottat vett fel, április végén az ágazat vállalatainak a törzsállománya 801 ezer alkalmazottat tett ki.
