BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezért nem fizet a Volkswagen mindenkinek

Túlterhelné a Volkswagen (VW) konszernt, amennyiben a vállalat európai ügyfelei hasonló kártérítést kapnának, mint amilyet az Egyesült Államokban alkudtak ki a dízelbotrány rendezésére - írja a hvg-hu Matthias Müller, a VW vezérigazgatója interjújára hivatkozva, amely a Welt am Sonntag című német lapban jelent meg.

2016. július 3. vasárnap, 20:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Világszerte mintegy 11 millió Volkswagen autónál tussolták el a károsanyag-kibocsátást, de csak az amerikaiak félmillió autója után fizet egyenként legalább 5100 dollár kártérítést a Volkswagen konszern.

A lap szerint a vezérigazgató elmondta, hogy a konszern eddig válságkezelésre 16,2 milliárd eurót tett félre, és pénzügyi helyzete továbbra is stabil, de a vállalat pénzügyi forrásai nem határtalanok. Ismételten elutasította az európai fogyasztóvédők követeléseit egy amerikai mintájú kárrendezésre. Rámutatott arra, hogy más a helyzet, ugyanis az Egyesült Államokban a határértékek jóval szigorúbbak, ezáltal a javítás is bonyolultabb.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet