A cikk szerzője, Michal Szuldrzynski szerint mindazonáltal a Brexit után a mainál nagyobb lehet Lengyelország jelentősége az Európai Unióban, amennyiben Varsó aktívan bekapcsolódik az EU jövőjéről szóló vitába. Nem kizárt az a forgatókönyv, hogy az EU az euróövezetre csökkenti a tagállamok körét, ezért Varsónak jeleznie kellene: kész az euró bevezetésére. Amennyiben a kormány nem így dönt, mindent meg kell tennie, hogy Lengyelország mégis bekerüljön az unió \"kemény magjába\" - véli a napilap kommentátora.
A WSieci című konzervatív hetilap kommentátora úgy vélekedett, Varsó elveszíti szövetségesét \"az uniós szklerózis elleni harcban\", a tagállamok között megindul a küzdelem a befolyásért, a súlypont még jobban Párizs és Berlin felé tolódik el.
Lukasz Warzecha szerint \"az apokaliptikus forgatókönyvek mégsem válnak be\", London elrendezi az EU-val való viszonyát, bár pesszimista forgatókönyv szerint \"az euroföderalisták megpróbálják keresztülvinni beteges ötleteiket\". Varsó a Brexit után átvehetné London eddigi szerepét, kiállva \"a rugalmas, az állampolgárokat meghallgató, bürokráciamentes\" EU mellett - állapította meg a kommentátor.
