BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varsó lehet az új London?

A brit népszavazáson hozott döntés számos kockázattal jár Lengyelország számára, mely több szempontból szövetségest látott Londonban - állapította meg a Rzeczpospolita című jobbközép, független napilap szombati kommentárjában.

2016. június 25. szombat, 11:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cikk szerzője, Michal Szuldrzynski szerint mindazonáltal a Brexit után a mainál nagyobb lehet Lengyelország jelentősége az Európai Unióban, amennyiben Varsó aktívan bekapcsolódik az EU jövőjéről szóló vitába. Nem kizárt az a forgatókönyv, hogy az EU az euróövezetre csökkenti a tagállamok körét, ezért Varsónak jeleznie kellene: kész az euró bevezetésére. Amennyiben a kormány nem így dönt, mindent meg kell tennie, hogy Lengyelország mégis bekerüljön az unió \"kemény magjába\" - véli a napilap kommentátora.

A WSieci című konzervatív hetilap kommentátora úgy vélekedett, Varsó elveszíti szövetségesét \"az uniós szklerózis elleni harcban\", a tagállamok között megindul a küzdelem a befolyásért, a súlypont még jobban Párizs és Berlin felé tolódik el.

Lukasz Warzecha szerint \"az apokaliptikus forgatókönyvek mégsem válnak be\", London elrendezi az EU-val való viszonyát, bár pesszimista forgatókönyv szerint \"az euroföderalisták megpróbálják keresztülvinni beteges ötleteiket\". Varsó a Brexit után átvehetné London eddigi szerepét, kiállva \"a rugalmas, az állampolgárokat meghallgató, bürokráciamentes\" EU mellett - állapította meg a kommentátor.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet