BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon jó adat jött az USA-ból

Az elemzők által vártnál jelentősebben, nyolc éve a legnagyobb mértékben nőtt az új építésű lakások eladása az Egyesült Államokban áprilisban.

2016. május 24. kedd, 16:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai kereskedelmi minisztérium kedden ismertetett adatai szerint az újlakás-eladások száma havi bázison szezonális kiigazítással 16,6 százalékkal, 2008 januárja óta a legnagyobb mértékben emelkedett. Az eladások áprilisi ütemével számolva a teljes évben 619 ezer lakásértékesítés várható, míg elemzők szerényebb, 524 ezres éves eladási adatot vártak.

Tavaly 14,5 százalékkal nőtt az eladás. A bővülés részben annak a következménye, hogy folyamatosan nőtt az új munkahelyek száma, miközben a szakértők szerint az egészséges szintnek tartott 5 százalékra mérséklődött a munkanélküliség, a jelzáloghitel pedig meglehetősen alacsony maradt.

A múlt hónapban az új lakások medián ára 321 100 dollár volt, 9,7 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál.

Az áprilisi eladási ütem mellett 4,7 hónap kellene az összes eladó lakás értékesítéséhez.

Az új építésű lakásokból 2005 júliusában adták el a legtöbbet, évesítve mintegy 1,4 milliót, ami 2011 februárjában 270 ezerre zuhant.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet