BUX 139326.39 1,24 %
OTP 44810 1,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb két pokolgép robbant Bagdadban, sok halott

Újabb két pokolgép robbant szerdán Bagdad két különböző negyedében, a merényleteknek legalább 22 halottja van - közölték rendőrségi források. Korábban az iraki főváros keleti részén található Szadrvárosban, a reggeli csúcsforgalom idején lépett működésbe egy robbanószerkezet, aminek következtében 64 ember vesztette életét.

2016. május 11. szerda, 17:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A további két robbantásos merénylet egyikét a főként síiták lakta északnyugat-bagdadi Kadhimíja városrészben követték el, ott 15 ember halt meg és 33-an megsebesültek. A másik robbantás egy szunnita többségű nyugatbagdadi negyedben, egy bevásárlóutcában volt, ott hét ember vesztette életét, 20-an megsebesültek.

A rendőrségi források szerint az áldozatok száma várhatóan nőni fog. A délutáni robbantások elkövetését egyelőre nem vállalta senki, a szerda reggeli merénylet mögött az Iszlám Állam áll.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet