BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezt kapták az oroszok Putyintól - Meddig bírják még?

Februárban az oroszok nyolc éve először keresetük több mint felét, 50,1 százalékát költötték élelmiszerre - írta a TASZSZ.

2016. április 19. kedd, 10:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előző rekord 2009 májusában született, de még akkor is csak 49,6 százalékon állt. A szociális elemző és előrejelző intézet jelentése szerint ez logikusan következik a népesség reáljövedelmének csökkenéséből és a szegénység növekedéséből. Közismert tény, hogy minél szegényebb egy háztartás, bevételének annál nagyobb részét költi élelmiszerre.

Vlagyimir Putyin elnök a napokban tartott nyilvános fórumán elismerte, hogy a nyugati szankciókra válaszul bevezetett orosz élelmiszer-behozatali embargó következtében emelkedtek az élelmiszerárak, azonban azt ígérte, hogy az árak stabilizálódni, sőt csökkenni fognak, ahogy a piac telítődik a hazai árukkal.

Véleménye szerint azonban az embargó elérte a célját, a hazai termelés fellendítését, ami kulcsfontosságú a vidéken élő 40 millió orosz számára. Megnyugtatta a parasztokat, hogy az előre látható jövőben nem oldják fel az embargót, és az olcsó nyugati termékek nem fogják elárasztani az orosz üzleteket. A gazdák ugyanis attól tartanak, hogy ebben az esetben nem lesznek képesek visszafizetni a termelésük korszerűsítésére és növelésére felvett bankhiteleket.



Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet