BUX 138790.87 -0,51 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, mekkora részt privatizálnak a világ legnagyobb gyémánttermelőjéből

Még idén eladják az Alrosa orosz gyémánttermelő 10,9 százalékát - jelentette be Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter vasárnap. Arról egyelőre nincs információ, hogy milyen formában történik a magánosítás.

2016. április 17. vasárnap, 14:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vlagyimir Putyin orosz államfő januárban jelentette be, hogy állami részesedést adnak el az olajipari Rosznyefty és Basnyefty cégekben, a VTB bankban, az Alrosa gyémánttermelő, továbbá a Szovkomflot kereskedelmi hajózási cégekben.

Az orosz kormány azért értékesít állami részesedéseket, mert a kőolaj áresése miatt megcsappant a költségvetés bevétele, ezért csökkenteni kellett a kiadásokat.

Az Alrosa a világ legnagyobb gyémánttermelője a kibányászott gyémánt karátja alapján. A cég gyémánteladásból származó tavalyi bevétele 30 százalékkal mintegy 3,4 milliárd dollárra esett, gyémánttermelése 38,3 millió karát volt. A cég azzal számol, hogy idei gyémánttermelése 37-39 millió karát lesz. A csökkenő termelés ellenére a bevétel várhatóan 3,5 milliárd dollárra nő. Az Alrosa 2021-ig szóló fejlesztési tervei szerint a gyémánttermelést évi több mint 41 millió karátra futtatják fel.

Az Alrosa 44 százaléka állami tulajdonban van, 25 százaléka Jakutföldé (hivatalos nevén Szaha Köztársaság), 8 százaléka azé a járásé, ahol a bányák találhatóak, további 23 százalék a tőzsdén forog.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet