BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondással fenyeget a fizetésemelés miatt a miniszter

Lemondással fenyeget a tervezett közalkalmazotti fizetésemelések miatt a román kormány munkaügyi minisztere.

2016. április 12. kedd, 19:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Távozik a kormányból Claudia-Ana Costea román munkaügyi miniszter, ha a kormány elfogadja az egységes bértáblát szabályozó sürgősségi kormányrendelet tervezetét - közölte a miniszter tanácsadója, Cosmin Andreica.

A tervezetet a szakszervezetek is hevesen bírálták, jóval magasabb béremelést szeretnének a javasoltnál, amelynek nyomán a közalkalmazottak több mint felének átlagban 5 százalékkal megemelik a fizetését augusztus elsejétől - írta a maszol.ro. A legnagyobb közalkalmazotti fizetés bruttó 15000 lej, a legkisebb pedig 1250 lej lesz.

A szakszervezetek leginkább azt kifogásolják, hogy a következő négy évben csak 100 lejjel emelkedne a minimálbér, ami szerintük nincs összhangban a román gazdaság teljesítményével, és gyakorlati befagyasztása tönkreteszi a munkaerőpiacot. A minimálbér alacsony szinten tartása a nagytőkének kedvez, és a közalkalmazottak ellen hergeli a magánszférában dolgozókat. Előbbiek ugyanis jobban meg vannak fizetve, mint az utóbbiak.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet