BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább erősítik Moszkva légvédelmét

Két új rakétarendszerrel fejlesztik az orosz főváros légvédelmi gyűrűjét.

2016. március 8. kedd, 18:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két új Pancir-Sz (NATO-kódneve SA-22 Greyhound) önjáró rendszerrel erősítik Moszkva légvédelmét. Ezt a típust, amely a legújabbak közé tartozik, tavaly kezdték el telepíteni, miután sikeresen fejezték be vele a teszteket az asztrahányi régióban.

Jelenleg az \"Agarakból\" öt ezred van telepítve a főváros légvédelmi gyűrűjében, és a most kapott kettő után még az idén egy további érkezik a hadsereg korszerűsítési programjának keretében.

A rövid-közép hatótávolságú repülőgép és rakétaelhárító rendszer a hidegháború egyik leghíresebb ilyen fegyverét, a Tunguszkát hivatott leváltani, és elsőrendű feladata, hogy megvédje a védőket - a nagyobb hatótávolságú légvédelmi rakétákat, most elsősorban a Moszkva körüli két Sz-400-as rakéta ezredet.

A Pancir-Sz kerekes páncélozott járműre épül, saját radar és elektro-optikai érzékelőkkel és tűzvezetéssel, két 30 mm-es ágyúval és 12, alacsonyan támadó célpont elleni rakétával - írta a Szputnyik hírügynökség.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet