BUX 138569.69 -0,66 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt a döntés: befagyasztják az olajtermelést

Az olajtermelés januári szinten történő befagyasztásáról született megállapodás a két legnagyobb olajtermelő, Szaúd-Arábia és Oroszország energiaügyi minisztereinek Dohában tartott megbeszélésén.

2016. február 16. kedd, 11:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ülésen a vendéglátó Katar mellett Venezuela olajügyi minisztere is részt vett. A négy ország felszólította a többi olajtermelőt, hogy kövessék példájukat.

Percekkel a bejelentés előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,52 dollár (4,57 százalék) emelkedéssel 34,92 dolláron állt. Néhány perccel később azonban a nyereség 37 centre zsugorodott és így a Brentet 33,76 dolláron jegyezték.

A napon belüli nyereségcsökkenés oka valószínűleg azzal függ össze, hogy a találkozótól a piac a termelés csökkentését várta.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet