BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedtek az árak az USA-ban

Kéthavi csökkenés után emelkedésnek indultak a fogyasztói árak az Egyesült Államokban.

2015. november 17. kedd, 15:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai kereskedelmi minisztérium kedden közölte, hogy októberben 0,2 százalék volt az infláció, míg szeptemberben még 0,2 százalékkal csökkent a fogyasztói árindex. Éves összevetésben ugyancsak 0,2 százalék volt az infláció.

Az adatok megegyeznek az elemzői várakozásokkal. Az inflációs adat megerősítheti a reményt az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed döntéshozóiban, hogy az inflációs pálya közelít a Fed 2 százalékos inflációs céljához, és egyben erősíti azokat a várakozásokat, hogy a bank decemberben megkezdi az irányadó kamat emelését.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet