BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött a németeknek

Az év végére veszíthet lendületéből a német gazdaság a DIW berlini gazdaságkutató intézet szerint.

2015. augusztus 26. szerda, 13:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ferdinand Fichtner, a DIW munkatársa szerdán elmondta: a mostani - szeptember végén záruló - harmadik negyedévben még viszonylag jelentősen, 0,4 százalékkal bővülhet a német hazai össztermék (GDP) negyedév/negyedév alapon, de néhány mutató, például az ipari termelés és a beruházások ütemének \"vontatott\" bővülése már némi lehűlést jelez előre.

A szakember hozzátette: a németországi növekedés lassulásában szerepet játszanak az euróövezeten belüli feszültségek, másrészt a kínai gazdaság és rajta keresztül az egész világgazdaság növekedési kilátásaival kapcsolatos aggodalmak.

Az idei első negyedévben 0,3 százalékkal, a második negyedévben 0,4 százalékkal nőtt a német GDP rendre az előző negyedévhez viszonyítva. Az év egészére 2 százalékhoz közeli növekedést várnak a 2014-es 1,6 százalék után.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet