BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ilyen féléve volt a Boeingnek

Tíz százalékkal növelte árbevételét az amerikai Boeing repülőgépgyártó az első félévben az elmúlt év azonos időszakához viszonyítva - közölte az everetti társaság.

2015. július 22. szerda, 15:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cégcsoport árbevétele a 2014 első hathavi 42,5 milliárd dollárról 46,6 milliárd dollárra emelkedett, a kiadások 35,9 milliárd dollárról 39,8 milliárdra nőttek, így az adózott első félévi eredmény a 2014-es 2,6 milliárd dollárról 2,4 milliárd dollárra csökkent.

Az első félévben a Boeing a tavalyinál 39-cel több kereskedelmi repülőgépet adott át, rendelésállományuk értéke 502 milliárd dollárról 488 milliárd dollárra csökkent.

A féléves adatok közlésével együtt a Boeing frissítette egész éves prognózisát is. Ebben 94,5-96,5 milliárd dolláros árbevétel mellett az egy részvényre jutó eredményt a 8,1-8,3 dolláros sávról 7,60-7,80-ra csökkentette, a 9,5-10 százalékos becsült árrést pedig szintén lefelé, 9 százalékra módosították.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet